Błędy w rozmowie z klientem- jak tego uniknąć? - Labelcall
Labelcall

Labelcall

Błędy w rozmowie z klientem- jak tego uniknąć?

Każdy klient powinien czuć się wyjątkowo nawet jeżeli będzie wymagało to dużego zaangażowania ze strony obsługi.

Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak chcemy żeby nasza rozmowa przebiegała i jaki efekt finalny dzięki niej mamy uzyskać. Trzeba zadać sobie samemu pytanie czy ma być to rozmowa dzięki której klient kupi od nas kolejny produkt? Czy ma być  lojalnościowa dzięki której zarówno klient jak i my coś zyskamy.

Błąd to ludzka rzecz.

Wszyscy popełniamy błędy w obsłudze klienta. Błędy są częścią każdego przedsięwzięcia. Jednak pozostawanie ślepym na wady strategii obsługi klienta może oznaczać prawdziwy dramat dla naszej działalności.

Obecnie dostępne są różne kanały obsługi klienta, takie jak media społecznościowe, e-maile i aplikacje. Jednak rozmowy telefoniczne to nadal najlepszy sposób komunikowania się z klientami. Pierwszym problemem, jakiego doświadcza klient w kontaktach z Twoją firmą, może być trudność w nawiązaniu kontaktu. Częstym błędem obsługi klienta jest  trudność w pracy. Zredukuj w jak największym stopniu wysiłek włożony przez Twoich klientów, kiedy chcą do ciebie dotrzeć.

Błędy w obsłudze klienta :

1. Nieodpowiednie powitanie.

2. Przekręcanie nazwy.

3. Mówienie niewyraźnie lub zbyt cicho.

4. Mówiąc znudzonym głosem.

5. Ignorowanie rozmówcy.

7. Nie badając potrzeb.

8. Weryfikacja wieloetapowa.

9. Negatywne referencje.

10. Niedyskrecja.

Wyciągajmy wnioski.

Wiedząc, że 67% Twoich klientów uważa, że obsługa klienta jest bardzo ważna, a 81% z nich woli robić zakupy w dobrze zorganizowanych sklepach z przyjemną atmosferą.                Dbając o jakość rozmów telefonicznych możesz budować przyjazne relacje z klientami. Zadbaj o to! 

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin